Cookies Ta strona używa ciasteczek do zachowania informacji na Twoim komputerze. Czytaj więcej

Akademik LIV Katowice - wyjątkowe miejsce w sercu miasta 07/04/2020

Akademik LIV Katowice - wyjątkowe miejsce w sercu miasta 07/04/2020

Prywatny akademik LIV powstaje w ramach rewitalizacji murów należących kiedyś do Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Szkolnej 7, w samym sercu Katowic. Dzięki czemu obiekt stanie się jednym z najbardziej pożądanych budynków mieszkalnych przez studentów katowickich uczelni. Na atrakcyjność inwestycji będzie wpływać seria innowacyjnych rozwiązań i najciekawsze udogodnienia, których nie znajdziemy w przeciętnych domach studenckich.

Prywatny akademik LIV powstaje w  ramach rewitalizacji murów należących kiedyś do Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Szkolnej 7, w samym sercu Katowic. Dzięki czemu obiekt stanie się jednym z najbardziej pożądanych budynków mieszkalnych przez studentów katowickich uczelni. Na atrakcyjność inwestycji będzie wpływać seria innowacyjnych rozwiązań i najciekawsze udogodnienia, których nie znajdziemy w przeciętnych domach studenckich.

NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA OBIEKTU

Projekt obejmuje budowę prywatnego akademika z liczbą 104 apartamentów o powierzchniach od 11 do 24 m² i jednego wyjątkowego apartamentu o powierzchni 39 m2 z balkonem. Część pokoi posiada antresole, na których znajduje się przestrzeń sypialna, co dodatkowo wpływa na możliwości zagospodarowania pomieszczenia. Jednostki mieszkalne to w pełni wyposażone i multifunkcyjne apartamenty, które posiadają własną łazienkę, aneks kuchenny ze sprzętem AGD połączony ze strefą dzienną oraz część sypialną. Każdy pokój zapewnia dostęp do bezpłatnego WI-FI oraz pozwala na zarządzanie apartamentem za pomocą aplikacji mobilnej. 

Na terenie budynku znajdziemy także funkcjonalnie zaprojektowane przestrzenie wspólne o powierzchni około 430 m². W częściach wspólnych przeznaczonych do dyspozycji mieszkańców akademika będą znajdować się: 

⁄ PRALNIA

⁄ ROWERY NA WYNAJEM + ROWEROWNIA  

⁄ BAR – SANDIWICHES & BREAKFASTS

⁄ CO-WORKING

⁄ STREFA TV & GAME

⁄ BILARD & PIŁKARZYKI

⁄ LOKALNA BIBLIOTEKA

⁄ WSPÓLNA KUCHNIA

⁄ STREFA NAUKI 

Projekt akademika jest odpowiedzią na potrzeby jego przyszłych mieszkańców. Precyzyjnie dopasowywana infrastruktura obiektu zgodnie z międzynarodowymi standardami, ma  sprostać oczekiwaniom potencjalnych lokatorów. 

WYKORZYSTANIE POTENCJAŁU BUDYNKU

Koncepcja przebudowy budynku zakłada zachowanie szczególnego charakteru zabudowy historycznej zabytku oraz lokalnej kultury miasta. Szczególną zmianą będzie zlokalizowanie strefy wejściowej w centralnej części budynku i otwarcie obiektu na plac wejściowy. Tego typu rozwiązanie umożliwi stworzenie reprezentacyjnego przedpola budynku w formie amfiteatralnego placu przedwejściowego i pozwoli na nawiązanie dialogu obiektu z tkanką miejską przy jednoczesnym zachowaniu prywatności mieszkańców. 

LOKALIZACJA

Akademik LIV dzięki dogodnej lokalizacji jest idealnie skomunikowany z najważniejszymi uczelniami na terenie miasta, do których można dostać się pieszo bądź rowerem. Sąsiedztwo  Rynku czy Strefy Kultury zapewnia dostęp do infrastruktury kulturowo-usługowej, takiej jak: muzea, kina, galerie sztuki, kluby czy restauracje. Do większości miejsc można dostać się pieszo. Natomiast wybierając inny środek transportu w okolicy znajdują się przystanki autobusowe oraz tramwajowe, skąd można łatwo przedostać się do każdej część miasta. 

Zachęcamy do obejrzenia filmu: 
 

Inne
artykuły