Cookies Ta strona używa ciasteczek do zachowania informacji na Twoim komputerze. Czytaj więcej

KATOWICE jako ośrodek akademicki 27/03/2020

KATOWICE jako ośrodek akademicki 27/03/2020

Katowice to miasto, które nie bez powodu przyciąga co roku tysiące nowych studentów, pragnących tutaj się kształcić i mieszkać. Jest to miejsce wielokulturowe, nasycone zielenią i małomiasteczkowym charakterem, gdzie równolegle można dostrzec prężnie wzrastający ośrodek akademicki oraz dobrze prosperujący biznes, który otwiera młodym talentom nowe ścieżki rozwoju zawodowego. Decyzja o wyborze studiów podejmowana jest na podstawie wielu czynników: poziom nauczania, oferta edukacyjna, koszty życia w wybranym mieście, czy atmosfera tam panująca. Jak więc na podstawie tych obszarów wypadają Katowice?

Katowice miasto, które nie bez powodu przyciąga co roku tysiące nowych studentów, pragnących tutaj się kształcić i mieszkać. Jest to miejsce wielokulturowe, nasycone zielenią i małomiasteczkowym charakterem, gdzie równolegle można dostrzec prężnie wzrastający ośrodek akademicki oraz dobrze prosperujący biznes, który otwiera młodym talentom nowe ścieżki rozwoju zawodowego. Decyzja o wyborze studiów podejmowana jest na podstawie wielu czynników: poziom nauczania, oferta edukacyjna, koszty życia w wybranym mieście, czy atmosfera tam panująca. Jak więc na podstawie tych obszarów wypadają Katowice?

STUDIA W KATOWICACH

Aglomeracja Katowicka to jeden z ważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Spośród 310 tys. mieszkańców Katowic – 55 660 tys. to studenci w tym 1703 tys. studentów zagranicznych, którzy przybyli do miasta, aby zdobywać najlepsze wykształcenie, uczęszczając na jedną spośród 9 uczelni wyższych w tym publicznych oraz prywatnych. Na terenie miasta funkcjonują dobrze nam znane już uczelnie: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Medyczny, AWF w Katowicach, Akademia Muzyczna czy Akademia Sztuk Pięknych, tym samym dając potencjalnym studentom szerokie spektrum możliwości wyboru odpowiedniego kierunku nauczania.

Co roku śląskie uczelnie zajmują wysokie miejsca w rankingach edukacyjnych, wyróżniają się nie tylko bogatą ofertą nauczania czy wysokim poziomem kształcenia. Katowickie uczelnie idą z duchem intensywnych transformacji samego miasta, stawiają na nowoczesne techniki nauczania oraz wychodzą na przód młodym, by sprostać ich wysokim oczekiwaniom.

ŻYCIE W KATOWICACH - widziane oczami studenta

Stolica Śląska pod względem jakości do życia jest idealnym miejscem. Stanowi balans pomiędzy nauką, pracą oraz codziennym życiem. Katowice mają wizerunek miasta stworzonego dla studentów i młodych ludzi, z perspektywami, gdzie panuje niesamowita energia pałająca od otwartych jego mieszkańców. Koszty utrzymania są tutaj stosunkowo niższe, porównując je do innych polskich ośrodków akademickich. Średnio student na miesięczne utrzymanie potrzebuje około 1000-1500zł, w skład czego wchodzi, wyżywienie, transport oraz rozrywka. Na dużą satysfakcję życia w Katowicach mają również wpływ miejsca kulturowe, ogromne tereny zielone, czy atrakcje i rozrywkowy klimat miasta.

Inne
artykuły